אודות

עמותת הסביבה – מדבר וים אילת 

עמותת הסביבה האילתית הוקמה בחודש יולי 1989 בשל לחץ תושבי אילת שהוטרדו מהפגיעות בסביבה – במפגעי אשפה בואדיות סביב אילת, זיהומי נפט במפרץ ופגיעה מתמשכת בשונית האלמוגים.
בעמותה רשומים כ- 150 חברים. בשנים הראשונות יזמה העמותה והקימה את השונית המלאכותית ואת גן הפסלים התת מימי בחוף הצפוני, השתתפה במאבק על שמורת עברונה ובמאבק על כלובי הדגים, וכן מחתה וסייעה להפסיק את הפסקת הזרמת עודפי הביוב לים ועוד. 

כיום עוסקת העמותה בעיקר בחינוך לשמירה על מפרץ אילת ונקיונו באמצעות פעולות חברתיות, תרבותיות ובאמצעות בוגרי צוללי " שומרי המפרץ" בביצוע נקיון החופים, צלילות ניקיון וההסברה למתרחצים. בעקבות סופת מרץ 2020 השתלבה העמותה בפרוייקט שיקום אלמוגים בחופים שנפגעו,עוד עוסקת העמותה במגוון נושאים: זיהומי מים במרינה העירונית, זליגות ביוב לים ממערכת הביוב העירונית, זיהומים ממי נטל מספינות ומפוספטים המועמסים בנמלי אילת ועקבה וזיהום במי תהום (מתוקים) המועשרים בחנקן וזרחן ממערכות הגינון שבחוף. כן מוטרדת העמותה מהכוונה לבנות מיזמי בניה צפופים במתחם שדה התעופה (כשיתפנה), בדיקות ומעקב על פרויקטים מתוכננים – פרוייקטים כמו "אקווריה" ופרוייקט "מלון תת ימי". נערכות פעילויות הסברה בצורת הרצאות, סרטי טבע חינוך והצגת נושאים אקטואליים לקהל הרחב. בשנה האחרונה נוספה מטלה כבדה של הפסקת שימוש בכלי פלסטיק בחופים ומעבר לשימושים של כלים רב פעמיים.

כתובת העמותה : ת.ד. 757 , אילת 88000.  
מזכיר העמותה : שמוליק תגר, טל.052-2916163   דוא"ל :  taggars@bezeqint.net

תכנית העבודה לשנת 2019/2020

אושרה ב- 2 לינואר 2019 באסיפה הכללית עם תוספות הנהלה מ-2020.

 1. ממשק צוללים

 אלי ורבורג (יו"ר), אריק דיאמנט,יעל אדרעי, דוד בוקשפן, יוסי שחף, דניאל זלדיס, אמנון שפר, מוקי שפיגל, אייל בר ציון, נדב ששר.

 1. ים סוף על הבאר

יעל אדרעי (יו"ר), מיכאל חן.

 1. נזקי פלסטיק בים ובחופים.

יעל אדרעי (יו"ר), מינה ריאק, יעקב דפני, יוסי שחף, שמוליק תגר.

4. צלילות נקיון

מורי חן (יו"ר), יוסי שחף .

 1. בניית המלון התת ימי.

מוקי שפיגל (יו"ר), יחיעם שליזינגר, יעקב דפני, אריק דיאמנט, יוסי שחף.

 1. ועדת היגוי שומרי המפרץ.

דורית בנט (יו"ר), דניאל זלדיס, יוסי שחף, מורי חן.

 1. משתלות אלמוגים וגנים ציבוריים תת ימיים.

נדב ששר (יו"ר), שמוליק תגר, אריק דיאמנט, אייל בר ציון, יוסי חן, דורון ניסים, אמנון שפר, יוסי שחף.

 1.  דייג ברשתות במפרץ.

יוסי שחף(יו"ר), אלי ורבורג, אמנון שפר.

 1. שיווק, פרסום ותקשורת.

שמוליק תגר, דורון ברטי, יוסי שחף.

 1. ועדת 5000 לגיוס חברים (לא פעילה בשלב זה)

מוקי שפיגל, דורון ברטי.

 1.  אירועים (כנס שנתי, יום הניקיון, יום כדור הארץ וכו').

יעל אדרעי(יו"ר), שמוליק.

 

12. תקשורת סביבתית עם גורמי חוץ

אורן פלד, שמוליק תגר, ונדב ששר

רשם: שמוליק תגר-מזכיר

ישיבות הנהלה 2020

 

אילת, 4 לספטמבר 2020

פרטיכל מישיבת ועד ההנהלה שהתקיימה ב"זום" ביום חמישי 3 לספטמבר 2020

נוכחים: נדב ששר, אביב לוי, דורון ברטי, אמנון שפר, יואכים פול, דוד בוקשפן, יעל אדרעי ושמוליק תגר

 1. דיון בהערכות לפסטיבלים ואירועים,יום ניקוי ים וחופים כלל ארצי – יום שישי 30 אוקטובר 2020.

יעל אדרעי: ביזמת ערי החוף של ישראל במרכז השלטון המקומי נקבע יום הנקיון הארצי לחופים ב-30 לאוקטובר, הכוונה שאצלנו באילת זה יופעל ביום שישי בשעות 1400-1600, פניתי כבר לכל הגורמים רשות הטבע, החברה להגנת הטבע, WESEA, נוער שומרי המפרץ, חופים והצלה, מצפה תת ימי, עירייה, בתי מלון לשפת הים, חיילים ועוד, כל גוף יקים תחנה עם הסברה בחוף שלו ויציב אנשים לניקוי והסברה, לכל גוף יהיה אחראי, סיירת תיירות והעירייה ידאגו לפינוי האשפה. הנושאים יהיו ניקיון, סיגריות, ניקיון תת ימי, איסור שימוש בפלסטיק, קרם שיזוף וכו' כשכל אחד יבחר נושא שבו הוא מעוניין לטפל. בסיום נבנה מסמך מפורט שיסביר מה נעשה בכל מקום ונפרסם אותו.

אביב לוי: המצפה יקים תחנה עם הפעלות לפי התכנים שלנו אולי גם נצלול לנקות,

אמנון שפר: צריך משימות ולבנות בנק רעיונות לפני כן, אח"כ להציב מתנדבים בתחנות.

נדב ששר: מציע לפנות גם למועדון השייט ולמועדוני הצלילה כצוות עבודה שלנו בשטח מציע את יעל,אמנון,אביב ושמוליק.

 1. אישור פרטיכל מפגישת צוות טיפול בהשפעות קרם הגנה על האלמוגים מתאריך 25 באוגוסט.

נדב ששר: מקריא את סיכום המלצות הצוות (מצ"ב) ומבקש אישור הנהלה להמשך ביצוע.

סיכום: חברי ההנהלה מאשרים המשך הביצוע כמפורט במסמך צוות הטיפול בהשפעת קרם שיזוף על אלמוגים.

 1. דיווח מהתנגדות העמותה לקמפינג בריכות המלח.

נדב ששר: לאחר שהוצאנו את מסמך העמדה לועדה נפגשנו עוד לפני הישיבה עם היזם משה דיין, בינתיים הדיון במועצה הארצית נדחה, אמרנו ליזם שנשמח לעזור לו במידה והשטח יוזז.

סיכום: חברי ההנהלה מאשרים את המסמך למניעת קמפינג בבריכות המלח הצפוניות שהוצא בהתייעצותם למועצה הארצית לתכנון.

 1. תכנית בדיקת נושא שתילת אלמוגים במפרץ אילת.

נדב ששר: אחרי הסערה הגדולה הצלנו שברי אלמוגים רבים לאחר שניתן לנו אישור, אסף זבולוני התנגד והכשיל כל נסיון לשתילתם מחדש אולי יש להגיש על כך תלונה? מציע להגיש בקשה לשתילת אלמוגים לרשות על שני נולים בחוף הדקל, עם חומר רקע וצילומים שהכינה העמותה, מציע שאמנון ופול יכינו החומר על טפסים של הרשות. בינתיים הצלחנו להפעיל לחץ פוליטי כבד על הרשות לבניית שוניות ושתילת אלמוגים בעזרת גילה גמליאלי השרה לאיכות הסביבה וח"כ מיקי חיימוביץ יו"ר הועדה לאיכות הסביבה בכנסת, בעקבות הדבר עשתה השבוע  הרשות כנס בשם: "התערבות אקטיבית בשמורות – שיקום שוניות, שתילת אלמוגים, שוניות מלאכותיות" (מצ"ב), התוצאה שהם החליטו שתוך חודש יגישו בקשה לסקר ספרות עד מרץ 2021, ובאוגוסט 2021 יעשו עוד כנס לקבלת החלטה וזה פשוט סתם כדי למסמס את הנושא, מציע שאנחנו נמשיך לעודד לחץ בנושא על הנהלת הרשות בשיתוף ראש העירייה, הכנסת והשרה לאיכות הסביבה.

שמוליק תגר: אם זה יימשך ככה בסיסמה שלא מתערבים בטבע, תהיה עוד סערה ולא ישאר על מה להתערב, במקביל הרשות מעולם לא לקחה את 900.000 הצלילות השנתיות שנעשות באילת ע"י צוללנים אורחים ותיירים הגורמים לנזקים כבדים. מציע גם לשתף גופים בינלאומיים להגנת האלמוגים במקביל לארציים.

אמנון שפר: חשוב מאוד שנקיים פגישה מסודרת עם ראש העירייה בנושא להסביר לו באמת את חשיבות הדבר. אבל מה באמת קורה אם לא עושים כלום בים?

נדב ששר: המחיר של לא לעשות כלום – כבד, יש לחץ על השונית ויש איזורים ממש עמוסים בפעילות אדם, מקומות כמו קיסוסקי סובלים מנזק משמעותי, אין לרשות מערכת לבקרת נזקים או הגנה אקטיבית, ישנן השפעות נוספות לצוללים של קרם ההגנה בחופים ואין כלל מערכות הגנה מסודרת. המשתלות שהצבנו עמוסות שברים חדשים ואין פתרון לשתילה ושיקום.

פול יואכים: האלמוגים במשתלות יכולים להפגע אנושות באחת הסערות הבאות. ברצוני לברר לגבי טיילת חוף אלמוג.

נדב ששר: אעביר את התכניות שהועברו אלינו לפול לבדיקתו.

סיכום: חברי הנהלת העמותה מחליטים כי ייצא מכתב בירור בענין התנהגותו של זבולוני אחרי הסערה, כמו כן מחליטים החברים כי  פול ואמנון יגישו את הבקשה לשתילת אלמוגים בחוף הדקל עם הממצאים המצויים בידנו.

 

בברכה

שמוליק תגר – מזכיר העמותה

 

 

מצ"ב: סיכומי צוות קרם שיזוף, מכתב בנושא בריכות הפלמינגו וכנס התערבות אקטיבית בשמורות – שיקום שוניות, שתילת אלמוגים, שוניות מלאכותיות.

 

אילת, 30 ליולי 2020

פרטיכל מישיבת ועד ההנהלה שהתקיימה ב"זום" ביום רביעי 29 ליולי 2020

נוכחים: נדב ששר, אביב לוי, דורון ברטי, אמנון שפר, יואכים פול, דוד בוקשפן ושמוליק תגר (אריק דיאמנט הודיע כי לא יוכל להשתתף).

 1. דיון במספר חברי העמותה, פעילות ושינויים.

שמוליק תגר: עד שנת 2014 היו רשומים בעמותה כ-34 חברים, בסוף שנת 2017 ותחילת 2018 נערך בעמותה מבצע "יעד 5000" ובו נרשמו 119 חברים חדשים,ובשנת 2018 היו בעמותה כ-150 חברים, כיום רשומים 157 איש וישנן אצלי עוד 10 בקשות חדשות שהגיעו בשבועות האחרונים מחברים שנרשמו דרך אתר האינטרנט. הבעיה שעם מספר כזה ולפי תקנון העמותות בישיבת האסיפה הכללית נצטרך להגיע לפורום של 25% מחברי העמותה וזה לא ישים לגמרי, מה עוד שמספר החברים הפעילים קטן יחסית (כ-10-15%).

אביב לוי: כפי שהבטחתי, קיימתי שיחות טלפוניות לפי הרשימה עם כ-25 חברים עד כה, כ-10% כלל לא מעונינים להשאר בעמותה, אני גם בודק מי מוכן לפעול ובאיזה נושאים כולל נושאים שאינם מופיעים בתכנית העבודה, תוך 10-14 יום אביא את הנתונים מכל חברי העמותה.

יואכים פול: לפי הניסיון שלי אם נגבה סכום כסף סמלי לחברות שנתית הדבר ינפה מידית את מי שלא  רוצה להשתתף בעמותה ונוכל לדלל  את החברים לאלה שפעילים.

שמוליק תגר: לדעתי זה לא נראה טוב ולפי תקנון העמותות זה הליך ארוך וממש מכוער.

דורון ברטי: בפייבוק של העמותה רשומים 692 איש זה מראה על ההתענינות בנושא מצד קהלים.

נדב ששר: אנשים זה כוח, לדעתי יש להרחיב את מספר חברי העמותה ככל האפשר, בעיקר לשים דגש על הפעילים. לגבי הפייסבוק רק 3-4 אנשים מעלים חומרים חדשים כל פעם והם כלל לא מלהיבים, צריכים למצוא דרך להעלות גם סיפורים על פעילות חיובית בעיר.

סיכום: חברי הנהלת העמותה מחליטים כי עם סיום עבודת הבדיקה של אביב, יוציאו הוא והמזכיר פנייה אישית לחברים בה יבקשו מחברים הרוצים להמשיך – להשתלב בפעילות ומאלה הרוצים לעזוב לחתום על נייר פורמלי ליציאה מהעמותה.

 1. מינוי חברי צוות השפעות קרם הגנה על האלמוגים.

נדב ששר מבקש להוסיף עוד צוות לתכנית העבודה השנתית שכבר נפגש והחל בטיפול בהשפעות קרם הגנה על האלמוגים מציע כחברי הצוות את נדב ששר, ד"ר אסתי וינטר (הנדסה ביוטכנולוגיה, אוניברסיטת בן גוריון), לוסיה קונסטנטינובסקי (מבוגרי שומרי המפרץ סטודנטית בחולון), יעל אדרעי, דוריס עובדיה (מבוגרי שומרי המפרץ החברה להגנת הטבע), רוברטו ארליך (המכון לחקר ימים ואגמים), שמוליק תגר.

אמנון שפר: קראתי הסיכום יפה מאוד, מציע לפנות למשרד הבריאות כדי למנוע השימוש בחמרים הללו בחופי הים.

נדב ששר: אנחנו עדיין בשלב של איסוף הנתונים, האם יש קרמים חיוביים? האם המומלצים אכן יפתרו הבעיה? בסיום יובאו כל הנתונים גם להנהלה להמשך הפעולה.

החלטה: חברי ועד ההנהלה מאשרים פה אחד הצעת היו"ר להוספת צוות" השפעות קרם הגנה על האלמוגים " בהשתתפות ד"ר אסתי וינטר, לוסיה קונסטנטינובסקי, יעל אדרעי, שמוליק תגר, נדב ששר, רוברטו ארליך ודוריס עובדיה.

 1. אישור בקשות לחברי עמותה חדשים.

שמוליק תגר מקריא את שמות עשרת החברים והחברות שהגישו בקשות להצטרף לעמותה באמצעות אתר האינטרנט ואת הרקע והבקשה של כל אחד.

החלטה: חברי ועד ההנהלה מאשרים פה אחד את הוספת רותם פרידמן, רון שטרן, אלכסנדר וולניקוב, גיא כהן, דור אליהו, מורי ניניו, נעם מזרחי, דוריס עובדיה, לוסיה קוסטנטינובסקי, נטלי צ'רניחובסקי כחברי עמותת הסביבה באילת.

 1. אישור הסיכומים של צוותי עבודה –שיקום אלמוגים, קרם הגנה, פירוטכניקה.

נדב ששר: כרגע מתבצעת הכנת תכנית מיתאר לשימושי ים וחוף באילת ע"י מינהל התיכנון עם מנהל מקרקעי ישראל, על צוות התיכנון שבים אחראי דני עמיר ואליו פנינו עם התכנית שהכנו לגנים תת ימיים ושיקום אלמוגים באילת, במקביל כתב יוסי חן מתאגיד  התיירות מסמך מקביל התומך בתכנית, כמו כן הגישה רשות הטבע והגנים את הצעתם להרחבת שמורות הטבע בחוף קצא"א ובחוף הדקל וכן בחוף הצפוני מגבול ירדן עד הלגונה.

החלטה: חברי ועד  ההנהלה מאשרים פה אחד את הסיכומים בנושא  שיקום האלמוגים, קרם הגנה והשפעתו על האלמוגים והסיכומים בפתרון בעיית ציוד הפירוטכניקה המושלך לים.

 1. דיון ראשוני בשתילת אלמוגים במפרץ אילת.

שמוליק תגר: ישנו רעיון שהעמותה תכנס לפרוייקט שתילת אלמוגים, באמצעות בקשה לרשות הטבע והגנים במקומות ספציפיים שאינם בשמורה.

אמנון שפר: רעיון נכון מאוד, אבל לא רק במקום אחד כי זה קטן, בכמה מקומות במקביל, מציע שאביב לוי ינחה את הפרוייקט בצד המקצועי.

אביב לוי: הרעיון מצויין הבעיה שצריכים לפרוייקט כזה אנשי מקצוע (ביאולוגים ימיים) ויש לעשות זאת בזהירות כי אם זה לא יצליח זה עשוי לפגוע בעתיד בכל המפרץ.

דורון ברטי: זה יכול גם להיות פרוייקט תיעוד חינוכי אם נצליח.

סיכום: חברי ועד ההנהלה ממליצים על בדיקת נושא שתילת אלמוגים, יואכים פול  ואמנון שפר יובילו את הנושא.

 שונות:

אמנון שפר: בישיבה הקודמת סיכמנו כי צלילת הניקיון הבאה תתקיים בחוף הרודס ומסביב ללגונה, מורי העביר את הצלילה לחוף קיסוסקי על דעתו, ביקשתי ממנו שני זוגות של צוללים לאיזור הרודס לנקות את האלמוגים שם.

אביב לוי: אני מצטרף לצלילה  אבדוק את המצב בהרודס.

נדב ששר : תעלת הקינט ליד גבול ירדן בבניה, יש שם פריחת אצות, ישנם ביציאה מהתעלה דגי אמנון שהתרבו שם, הרכז הגדול של מלח הנשפך לתעלה פעם בכמה חודשים הורג את האמנונים הם צפים על המים ומגיעים לים וזה עושה רעש תקשורתי, רשות הניקוז החליטה להכניס את הכל לתוך צינור שיוביל את העודפים ישר לים, מבקש שכל מי שיש לו מידע בנושא מחברי הועדה  שיעביר אלי.

שמוליק תגר: זה לא מדוייק: מניחים שם שני צינורות ענק של חב' מקורות ובונים שם תחנת שאיבה שתשאב מים לתחנת ההתפלה של מקורות ואולי לבריכות המלח, זו תחנה שתחליף את הנוכחית השואבת מים היום בחוף חב' חשמל ושהקווים ממנה עוברים לאורך קו השבר הסורי אפריקאי דרך שדה התעופה הישן ופארק הצפרות, הכוונה שקו אחד ישאב מים וקו שני יוביל את התימלחת והעודפים חזרה לים.

נדב ששר: שמוליק צודק אבל התכנית הזו תצא לפועל תוך 3-5  שנים, כרגע מדובר בקו זמני שיונח בחצי השנה הקרובה. אנא איספו נתונים.

 

בברכה

שמוליק תגר – מזכיר העמותה

 

 

מצ"ב: סיכומי צוות שיקום אלמוגים, קרם הגנה, פירוטכניקה

 

 

אילת, 25 ליוני 2020

פרטיכל מישיבת ועד ההנהלה שהתקיימה ב"זום" ביום רביעי 24 ליוני 2020

נוכחים: נדב ששר, אביב לוי, דניאל זלדיס, אמנון שפר, יואכים פול, דוד בוקשפן ושמוליק תגר.

1.תוספת לתכנית העבודה השנתית:

נדב ששר מציע להוסיף עוד צוות לתכנית העבודה השנתית שיעסוק בעיקר בקשר בנושאים סביבתיים עם גורמי חוץ כמו כנסת, ממשלה, וכו', מציע כחברי הצוות את אורן פלד, שמוליק תגר, ונדב ששר.

החלטה: חברי ועד ההנהלה מאשרים פה אחד הצעת היו"ר להוספת צוות"תקשורת סביבתית עם גורמי חוץ" בהשתתפות אורן פלד, שמוליק תגר, נדב ששר (מצ"ב תכנית העבודה המתוקנת).

2.שיקום אלמוגים לאחר הסערה:

התקיים דיון ממושך וממצה, בנושא במהלכו דיווח היו"ר ששר על הסיכומים בנושא שברי האלמוגים ושיקומם שהועברו לרשטג"ל ולעירייה, הועלתה ע"י אמנון שפר בעייה של אשפה כבדה (פחי זבל מתכת, בטונים, צינורות מתכת וכו') דרומית לתור ים ובאיזור של המצפה התת ימי, כמו כן צמיגים רבים בחוף הצפוני וכיסוי רב של אלמוגים חיים ע"י ניר ופלסטיק באיזור שובר הגלים של הרודס.

החלטה: חברי ועד ההנהלה לאחר דיון בנושא, מבקשים מאמנון להכין רישום (בוק) של כל הציוד הכבד ומיקומו המדוייק באיזורים שצויינו, לאחר מכן ייבחן הנושא למציאת פתרון להוצאת הגרוטאות אם באמצעות קבלן או באמצעות יחידת הזיהום הימי באילת (אלי ורבורג), בנושא מזח הרודס הוחלט שצלילת הניקיון הבאה של העמותה (מארגן מורי חן) תתקיים במזח הרודס להצלת האלמוגים החיים שכוסו ע"י ניר ופלסטיק מהסופה.

 1. השמדת ציוד פירוטכני של סירות ומניעת השלכתו לים.

אביב לוי מעלה נושא הקשור לבעיית זיהום ים וסכנה בטיחותית, מסתבר כי כחלק מציוד חירום של סירות, מחויבים בעלי הסירות להחזיק ציוד פירוטכני . מדובר על זיקוקים, נורים, תאורות וכו' – מדובר בחומרים מסוכנים גם בטיחותית וגם לסביבה (זיהום קרקע וכו'), תוקף הערכות לרוב שנתיים שלוש ובכל כושר שייט (טסט של סירות) יש להציג ערכות פירוטכניקה בתוקף, כך שבממוצע כל שנה יש בערך 200 ערכות פג תוקף. תמיד הייתה בעיה עם הערכות הפג תוקף וכל אחד "סילק" את הפירוטכניקה בדרכו שלו – חלק קושרים למשקולת וזורקים לים בעומק (זיהום הים), חלק קוברים בקרקע בהרים (זיהום קרקע וכו') במרוצת השנים היו החבלנים לוקחים את הערכות מדי פעם, אבל מאז שנת 2008 עקב בעיות שונות הפסיקה המשטרה לקבל ערכות כאלה. מאז יש הלוך וחזור בנושא בין הספקים, משרדי המרינה, ומנהל הספנות לגבי מי אחראי בנושא.
אביב ניסה לבדוק לא מעט, וקיים במשרד התעשייה והמסחר גוף שאחראי על הנושא שניקרה "צעצועים מסוכנים" והם אחראים על זה, אבל אין להם תקציב וכ"א להגיע עד אילת ועדיין אין פיתרון. לדעתו הבעיה קיימת בכל המרינות בארץ וגם באילת.

התקיים דיון ממושך ע"י כל החברים ואביב מסר כי בהתייעצות עם יוסי שחף נמסר לו כי רספ"ן מנסים לחוקק חוק בנושא שהקבלן שמוכר את הציוד יחוייב לאסוף את הערכה הישנה, אלי ורבורג מסר כי זו בעייה מוכרת והיא בעייה חוקתית.

החלטה: חברי ועד ההנהלה מחליטים כי יש להוציא מכתבים פורמליים מטעם העמותה להצגת הבעייה לשרי הממשלה הרלבנטיים (יכין אביב לוי), לאחר מכן באם לא תהייה תגובה תפעיל העמותה מערך הסברה במדיות ציבוריות כדי לעורר דעת קהל לגבי סכנת הזיהום והסכנות הבטיחותיות מציוד כזה.

בברכה

שמוליק תגר – מזכיר העמותה

רשימת חברי העמותה

 

שם משפחה

טלפון

דוא"ל

Ayala

Grunfeld-Robinson

545963323

tnt7960@gmail.com

Bourcheh

bisofsky-biso

558807361

bisofsky1@gmail.com

Charles

hatishbi

536331795

hatishbicharles@gmail.com

אבי

לוי

547293728

avi.levi333@gmail.com

אביב

לוי

054-2205804

aviv@coralworld.com

אביב

עציון

523540237

avivet@gmail.com

אהרון

מירוז

054-2205863

aharon@gmail.com

אופיר

משולם

050-7244575

email666@walla.com

אורן

פלד

545756148

pelado@gmail.com

       

אייל

בר ציון

052-6021015

eyal@scuba.co.il

אייל

פינקו

507495456

pinkosix@bezeqint.net

אילן

גל

050-5959241

ilan_gal@hotmail.com

אילנה

דיאמנט

052288276

ilanadi@gmail.com

איציק

כהן

507528786

cofamily@bezeqint.net

איתי

שני

 

locital@inter.net.ul

איתן

שגב

548027178

eytansegev@gmail.com

       

איתן

אטיאס

523582627

halads@017.net.il

איתן

סלומון

058-5095860

eitansal@gmail.com

איתן

ברגר

503751754

eitanberger49@gmal.com

אלדר

בושמיץ

546660969

eldar.bush@gmail.com

אלי

ורבורג

050-6233052

eliv@sviva.gov.il

אלי

כהן

506014223

elico@bezeqint.co.il

אליאן

זזון

537322260

elianz@bezeqint.int

אלפונסו

נוסבאומר

 

alfonso2911@gmail.com

אמנון

שפר

054-6271222

amnon.sheffer@gmail.com

אנה

אוסטרובסקי

054-5755786

ostrovsky.ann@gmail.com

אסנת

אמסלם

543037030

osnatamsellem@gmail.com

אסף

אדמון

054-9799159

assaf@eilat.muni.il

אסף

שפיגל

528913301

spiegel.assaf@gmail.com

אפרת

שיפנבאוור

549797925

schif76@gmail.com

ארז

צדוק

508895505

zadikerez@gmail.com

ארז

רזניק הכהן

528240009

gyg@netvision.net.il

אריאל

אלקסלסי

546781841

ariele2906@gmail.com

אריה

גלעד

546337178

 

אריק

דיאמנט

050-5373759

arik.diamant@gmail.com

בילי

בן אשר

054-4710383

bilbi43@gmail.com

בני

שלמון

052-4187144

benny.shalmon072@gmail.com

בר

יעקב

 

barjacob@walla.co.il

ברק

ירדן

052-2889128

yrbarak@yahoo.com

גדי

כץ

050-6687357

gadi.katz.eilat@gmail.com

גיא

הופמן

525426439

gaihoffmann@gmail.com

גיל

בונים

542442627

gilbunin@gmail.com

גל

נחום

053-3358875

nachum46@gmail.com

גל

לגזיאל

528444319

lagzi10@gmail.com

דוד

בן עזרא

505486900

Bedavid38@gmail.com

דוד

בוקשפן

537344242

booky1@012.net.il

דוד

פייבישבסקי כץ

509391121

david.katz1995@gmail.com

דונה

סלינס

 

dona.salinas@yahoo.com

דורון

ניסים

050-5063097

doronnissim@gmail.com

דורון

ברטי

050-4324891

doronberti@gmail.com

דורון

קיננרייך

507284428

yaadk@012.net.il

דוריס

עובדיה

525679145

doris.ovadia@gmail.com

דורית

בנט

053-2291026

droit@eilot.org.il

דינה

ביטון

53668585

denizbitton@gmail.com

דלית

מוהר ארליך

506233068

dalit@sviva.gov.il

דניאל

זלדיס

052-8222297

danielzeldis@gmail.com

דניאל

מקוסקר

537754949

Mcsdanni@gmail.com

דרור

קומט

572555667

dror.komet@gmail.com

דרורי

גניאל

050-992500

drorig@eilat.muni.il

הגר

בן מנשה

523626735

hagar.san@gmail.com

הזאע

טאפש

543060195

h.tafesh@gmail.com

ויקטור

סופר

532715482

v_i_k_t_o_r_@walla.co.il

ולדימיר

אודינצוב

544673713

vladiodi@gmail.com

ולנטין

נידלאה

052-5340228

vnidelea@yahoo.com

ורד

צוברי הלר

524796688

zubarivered@gmail.com

זהבה

גרשוני

523906541

zahavg@walla.co.il

זיגי

לבנת

504450114

forthesea@gmail.com

חיה

שפר

050-6562788

hayashefferi@gmail.com

חן

סרור

524326402

chensror5@gmail.com

טל

גליקסמן

526756343

tal.gliksman@mail.huji.ac.il

יאיר

ואלה

549798193

yair_wahle@yahoo.com

יובל

שינברג

547102029

dididaf@gmail.com

יונה

ניצן

052-4284188

 

יוני

גמליאל

 

Yoni_4@hotmail.com

יוסי

חן

052-3447007

yossi-c@eilat.muni.il

יוסי

שחף

050-2626823

mvmyossi@gmail.com

יוסי

אני

054-4708709

yossi@coralworld.com

יוסף

בדש

524580119

ynorber@gmail.com

יורם

הופמן

52832345

yoram@algatech.com

יחיעם

שליזינגר

050-6842381

yehiam48@gmail.com

ינאי

שלומי

052-2767055

yanai.samar@gmail.com

יניב

גולן

052-3907371

golanyaniv@gmail.com

יעל

אדרעי

050-7162114

yael-e@eilat.muni.il

יעל

זילברמן אלמקייס

502136222

yaelzilberman20@gmail.com

יעקב

דפני

052-3909104

jdafni@gmail.com

יצחק (איציק)

כהן

050-7528786

cofamily@bezeqint.net

יקי

מיכלין

505364033

ymichlin@actcom.co.il

ירמי

בכר

052-3925459

jermi1246@hotmail.com

ליאונרדו

סיפלוביץ

054-4534822

leosip@gmail.com

ליאור

בנזר

050-4905060

lpbenzer@gmail.com

ליאור

שרעבי

050-4299987

 

ליאור

גוטמן

544642129

lior.guttman@mail.huji.ac.il

ליז

גומרלי

524203421

lgomareli@gmail.com

מארק

גורדון

0

markgogordon@gmail.com

מוטי

גלעדי

506255805

moti1855@gmail.com

מוקי

שפיגל

052-3330111

shpigelm@gmail.com

מורי

חן

053-7370101

mori.redsea@hotufi.net

מורי

סבג ניניו

525874617

mori100023m@gmail.com

מורן

אביגיל עמר

528895020

moran.avi.am@gmail.com

מיכאל

חן

052-3134500

michael@michael-chen.com

מינה

ריאק

054-5319609

minar5611@gmail.com

מירב

מירוז יגור

542205807

meiravmeiroz@gmail.com

מעיין

זינו

508246050

nanizino24@gmail.com

מריה

גדנאור

052-4438166

mrgfirehorse@gmail.com

מרקו

רטנר

 

Marco011@walla.com

משה

רוזנבלום

508816934

moshrozn@walla.com

מתן

איציק

052-8215513

anatmmpa@gmail.com

נאוה

שגב

542128495

nava1808@hotnail.com

נדב

ששר

050-2029734

nadavsh@bgu.ac.il

נדב

סלע

507202264

nadsella@012.net.il

נועם

וייס

052-3689829

noamw@spni.org.il

נועם

אלפסי

534224044

 Shay_mor@bezeqint.net

ניצן

שגב

522305656

nitzan@desert-labs.com

נלסון

פרנם

534477212

nelsonn8689@Gmail.com

נעמה

פישר

 

naamaf@spni.org.il

סוף

שאולוב

548130626

soofke56@gmail.com

עדי

פדואל

 

adi@ocean.org.il

עדי

דפני

549799321

dididaf@gmail.com

עדינה

פדואל

524636967

adi@ocean.org.il

עודד

קפלן

505550178

Oded155@walla.co.il

עוז

גורן

ozg@sviva.gov.il

עומר

פולק

584016115

opolak@hotmail.com

עומרי

מישאלי

 

omrimishali@gmail.com

עופר

טוביצב

544469387

0fer309@gmail.com

עידו

כץ

   

עמיחי

סגל

545236003

lgomareli@gmail.com

עינת

שטקלר

 

Einati125@gmail.com

פול

יואכים

050-6614657

 

פול

טלי

 

tallysr@gmail.com

פולי

יהלום

545446663

pollyyahalom28@gmail.com

צור

דארבי

522923253

tsurel@gmail.com

קובי

מוסקוביץ

504443458

kobomos0@gmail.com

קולין

פורטר

054-5487332

 

קפילוטו

יעקב

527832111

yakik1701@gmail.com

רבקה

זלדיס

052-3430767

rivkaz1@gmail.com

רוברטו

ארליך

053-5330498

rerlich@eilatcity.co.il

רויטל

ארביב

533316106

revi661980@gmail.com

רון

שטרן

527475144

ronshtern@gmail.com

רונה

שפירא גניאל

053-7425372

rona-s@eilat.muni.il

רונן

לגזיאל

528444326

Hadar68@bezeqint.net

רועי

טלבי

 

talbi@npa.org.il

רותי

וייס

052-3738477

ruti204@gmail.com

רחלי

עינב

522631645

einavr@blue-ecosystems.com

רינה

לייזרזון

558876012

booky1@012.net.il

שון

שוחט

542147626

shon160995@gmail.com

שונית

סער

050-6481716

shoonit.saar@gmail.com

שחף

בן-עזרא

505486900

bedavid38@gmail.com

שחר

אדרעי

544882277

sheggy1@gmail.com

שי

שיפנבאוור

549798265

schif76@gmail.com

שלמה

ביטון

533001234

Momobiton2212@gmail.com

שמוליק

תגר

52-2916163

taggars@bezeqint.net

תומר

שאולוב

524032001

tomer@desertecotours.com