חוג נוער "שומרי המפרץ":
חוג נוער "ערכי סביבתי". החוג פועל באילת משנת – 2003. החוג נוסד, מופעל ומלווה על ידי 'עמותת הסביבה מדבר וים' אילת. לחוג מצטרפים תלמידים מאילת וחבל אילות, מכיתות ט' ועד י"ב. במהלך שנת פעילותם מקבלים 'שומרי המפרץ' ידע נרחב בנושאים הקשורים לים ולסביבה. עוברים קורס צלילה המאפשר להם להכיר את הים לעומקו. ללמוד מקרוב את השפעת האדם על מפרץ אילת, כל הפעילות הזו נעשית במשולב עם גיבוש הקבוצה כקבוצת איכות חברתית. 'שומרי המפרץ' נפגשים יום בשבוע למשך כשלוש שעות במהלך שנת הלימודים. חלק מהפגישות נערכות ב 'בית שומרי המפרץ' בשכונת 'אזידור'. חלק אחר של תוכנית הלימודים מתבצע תוך כדי גיחות למקומות הקשורים ללימודי הסביבה באזור.
דרך תוכניות ההדרכה והפעילות השנתית הופכים את התלמידים להיות 'שומרי המפרץ' תוך דגשים בארבעה נושאים עיקריים:

  1. גיבוש חברתי
  2. למידה והכרת הסובב הימי
  3. הכשרה סביבתית
  4. קורס צלילה
  5. הכנה לקראת גיוס לצבא

  • חוג 'שומרי המפרץ' פועל היום כקבוצת מתנדבים איכות חברתית וסביבתית בקרב הקהילה והסביבה בכל הקשור לשמירה על ערכי הטבע של מפרץ אילת, הם פועלים בקרב הציבור כדי לקרב אותם להיות שותפים לשמירה על הסביבה ועל מפרץ אילת.
  • הקבוצה מובילה כיום את מבצעי 'צלילות הניקיון' הנערכות תדיר לאורך חופי אילת באופן קבוע. בסיס חיל הים באילת מאמץ את 'שומרי המפרץ': שיתוף פעולה זה מלווה בתוכנית הדרכה שבאה לקרב את הנוער להווי הצבא ולמורשת הקרבות כדי להכין אותם טוב יותר לקראת גיוסם לצבא.
  • בתפעול החוג ובתוכניות ההדרכה לאורך השנה שותפים: חיל הים, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד לאיכות הסביבה, מועדוני הצלילה באילת, המצפה התת ימי, היחידה של המשרד לשמירה על הסביבה, והיחידה הסביבתית האזורית אילת-אילות. לחוג מתקבלים בני נוער מאילת והערבה הדרומית, מכתה ט' ועד – י"ב.

 

עקבו נא אחרי הפרסומים ופעילות החוג הזה שסמליו וסמלי המוסדות התומכים בו מוצגת להלן


פעילויות ימיות של "שומרי המפרץ" - בצד הלימודים יוצאים לים ולצלילהצילום: מ. חן


מעבר לעמוד הבא