אמנות המדבר והים באילת
ציורי מדבר וים

רבים מכמה מחברי העמותה ואזרחי העיר פיתחו יחס מיוחד למדבר ולים ולנופיהם המשתנים עם האור, מזג האוויר ושעות היום, המשמשים להם מקור השראה לציוריהם וצילומיהם. אנו שמחים להציג כאן כמה מהם, באמצעות יצירות שבחרו להראות כאן, ומזמינים עוד מחברי העמותה להציג מציוריהם .

איזה הרשקוביץ - הציירת הראשונה של אילת

בשנת 1951 יצאה איזה הרשקוביץ, ציירת ספרי הילדים, לטיול בערבה, מבט אחד לעבר העיר אילת הספיק לה, והיא החליטה לעזוב את המרכז ולעבור לגור בעיר הדרומית.
באחת השתנה כל עולמה האמנותי של המאיירת המוכשרת, והיא החלה לצייר את נופי המקום. אחת מתערוכותיה במקום הייתה מבוססת על דמויות סימליות של בעלי חיים פראיים, משורשי עצים עתיקים שליקטה בערבה...
בשנת 1962 יצא לאור הספר 'כושיתה בת אילת', ספר גדול מימדים על גורלה של חתולה בת העיר הדרומית. על הציורים, כמו גם על הכיתוב הייתה אחראית... איזה הרשקוביץ, המאיירת ה'רשמית' של העיר אילת. (מקור: "חנות הספרים של איתמר")


1962 - מלכת שבא. אין תאריך - עצים.

 

אביבה דקל - הותיקה בציירי אילת

"אביבה דקל נולדה בחיפה ולאחר מלחמת ששת הימים עברה להתגורר באילת. נשואה ואם לשני ילדים. במשך עשרים וחמש השנים האחרונות הציגה עשרות תערוכות יחיד וכן השתתפה בתערוכות קבוצתיות. ציוריה הוצגו בעשרות מדינות, בהן ארה"ב, שוויצריה, גרמניה, קנדה, וכמובן בישראל. ציוריה של אביבה דקל עוסקים לרוב בנושאים חברתיים ופוליטיים." (מקור "ידיעות ספרים שאוהבים")


1980 - מים במדבר


דליה זר-אביב   2012   עץ במדבר המשך >>>